Kurumsal

"Kalitede Yetkin, Lezzette Yetkin..."

Hakkımızda

Firma 1963 yılında Ömer Asım YETKİN tarafından Gaziantep'te Kırmızı Mercimek imalatına Güneş Markası adı altında başlamıştır. 1984'den bu yana da Yetkin ve Güneş Markası adı altında bakliyatın tüm çeşitlerinde hizmet vermektedir.
Faaliyetlerine 1963 yılında başlayan YETKİN ailesi ana ilkesi olarak, temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olan en yüksek kaliteyle tüketiciye ulaşmasını sağlamaktır.
Gaziantep'te toplam 11bin'm² arazi üzerine kurulu binasında Mercimek imalatı, paketleme ve depolama tesislerinde üretim yapmaktadır. Ürün ağırlığı daha çok Mercimek üzerine olmakla beraber; sezonuna ve müşteri talebine bağlı olarak iç ve dış pazarlar için , Nohut, Fasulye, Yeşil Mercimek, Sarı mercimek, Mısır, Aşurelik Buğday, Bulgur, Pirinç, Barbunya, Kurutulmuş Nohut Unu, Kurutulmuş Buğday Unu, Kurutulmuş Mısır Unu, Kurutulmuş Sarı Mercimek Unu, Kurutulmuş Kırmızı Mercimek Unu gibi ürünler üzerine de çalışmaktadır.

Kırmızı Mercimek Kapasitesi
80 TON / GÜN
Bakliyat Kapasitesi
75 TON / GÜN
Kurutulmuş Un Kapasitesi
30 TON / GÜN günlük üretimleri yapılmaktadır.


Yetkin gıda, kalitesini her geçen gün artan ürün çeşidi ile daha geniş tüketici grubuna ulaştırmaya, doğru yatırımlarla sektörde ilerlemeye devam etmektedir.
Hedefi; Müşterilerine, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunmak, her satış noktasından ürünlerine ulaşılmasını sağlamak ve bu anlamda rakiplerinden daha iyi hizmet verebilmektir. Sizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için bol proteinin büyük dostu olan Mercimeğin en güzel lezzetini sunma çabalarını kesintisiz sürdürmeyi ve Toplam Kalite Yönetimi Felsefeleriyle mükemmele erişerek üretim ve pazarlama alanında daha da büyümeyi hedeflemektedir.

Yetkin, başta müşterileri ve tedarikçileri olmak üzere tüm paydaşlarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiler ve çalışanlarının kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam etmektedir.